Koncert kapely Bixley s křtem nového CD v Brně!

  • Křest nového alba skupiny Bixley nazvaného Rozpravy s Jennifer proběhne v Brně v Klubu Leitnerka 21. 10. v 19.30 hodin. Bixley je kapela, která posunula hranice světového rocku, aniž by si toho kdo povšiml.

    Kdo hraje v současné sestavě?

    Klíčovou postavou je textař, skladatel, kytarista a zpěvák v jedné osobě Marek Blatný, který zdědil po strýci, známém básníkovi Ivanu Blatném, umění psát pozoruhodné texty a po svém otci, hudebním skladateli Pavlu Blatném, dar skládat zajímavou hudbu.

    Muziku tvrdí a rytmiku tvoří dvojice Vilém Patloka (basová kytara) a Jiří Skula (bicí), která spolu hraje od konce osmdesátých let. V březnu 2010 se vrátil do kapely Jan Mokrý (klávesové nástroje).

    Můžete se těšit jak na skladby z devadesátých let (Magdalénka, Kulihrášek, Děvka, Blíženci…) tak na zbrusu nové kusy, při kterých vás zamrazí v zádech. Dost možná, že v nich spatříte stín básníků Ivana Blatného, Oldřicha Mikuláška či Jana Skácela.

    Vilém Patloka

  • Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.