V Brně startuje festival JAZZ JARO 2011

  • V klubu Stará Pekárna startuje v úterý 1. února 2011 festival JAZZ JARO 2011. Každé úterý do 5. dubna vždy od 20 hodin.JAZZ JARO 2011
  • 1. 2. – Pitch Bender (CZ/SK), vocal funk & soul jazz, 90/130 Kč
  • 8. 2. – James Harries (GB), jazzový písničkář z Velké Británie, 100/140 Kč
  • 15. 2. – Up! (CZ), fusion, 90/130 Kč
  • 22. 2. – Dziki Jazz (Polsko), kombinace jazzu a postfusion, 100/140 Kč
  • 1. 3. – Behind the Door (CZ), jazzfunk, 90/130 Kč
  • 8. 3. – Eggnoise (CZ), jazzpop & jazzvocal, 120/150 Kč
  • 15. 3. – Fabio Delvo Quartet (Itálie/CZ), modern jazz & groove, 100/140 Kč
  • 22. 3. – Martin Brunner Trio (CZ), modern piano jazz, 90/130 Kč
  • 5. 4. – Walter Phishbacher NY3 (USA/Chorvatsko/Německo), electric fusion & groove jazz, 120/150 Kč

    Předprodeje: BKC – Běhounská 17, Indies – Poštovská 2 a bar Staré Pekárny

    Vstupné: 130-150 Kč na místě, vždy o 30-40 Kč nižší ceny v předprodejích. Možnost zakoupení permanentky za 380 Kč na devět koncertů.

    Profily jednotlivých kapel:

  • út 1. 2. ve 20 hod. – Pitch Bender (SK/CZ), vocal funk & soul jazz

    Sisa Fehérová (SK) – zpěv, Iva Korgerová – piano, Zbyněk Polívka – saxofon, Dan Hasalík – kytara, Václav Šebek – baskytara, Petr Nohavica – bicí.

    Pitch Bender je šestičlenná kapela, jež hraje jazzové, soulové a funkové standardy ve vlastní úpravě a také své vlastní skladby. Výraznou osobností je zpěvačka Sisa Fehérová s velmi specifickým hlasem plným grooveu a feelingu. Na piano hraje Iva Korgerová, která má již zkušenosti s big bandovým hraním. Obě dámy nyní studují “Ježkárnu”, kapela má za sebou finále Junior Jazzu, debutové CD a velké domácí turné k jeho propagaci. Cena 90/130 Kč.

  • út 8. 2. ve 20 hod. – James Harries (GB), jazzový písničkář z Velké Británie

    James Harries – kytara, zpěv.

    James Harries je na první pohled vlastně úplně obyčejný písničkář z Británie. Druhý pohled (a hlavně poslech) ale odhalí několik nadprůměrných faktů, zejména jistý výraz osobitosti a charisma, které z Jamese už na dálku vyzařuje jako z nevyčerpatelného zdroje energie. A nepochybně taky specifický a výrazný hlas, pomalu se zavrtávající do vašich mozkových závitů, odkud ho jen tak nevyženete. Hlas, který vám dovolí se na chvíli zasnít a hodit problémy za hlavu. Takový hlas, že nemusíte rozumět textům, a přece víte, o čem James zpívá. Cena 100/140 Kč.

  • út 15. 2. ve 20 hod. – Up! (CZ), fusion

    Mirek Veselý – klávesy, piano, Radim Hanousek – saxofony, Dušan Reichmann – baskytara, kontrabas, Jan Dvořák – bicí.

    Up! je jazz a fusion formace s velkou dávkou energie, soustřeďující se na interaktivní komunikaci mezi svými členy – tzn. na sehranost a proaranžovanost. Autor repertoáru Mirek Veselý je zkušený hráč, má za sebou spolupráci s Dežo Ursínym a Orchestrem Gustava Broma. Saxofony (tenor a soprán) obsluhuje Radim Hanousek (Lazaro Cruz Quintet ). Basový bagr Dušan Reichmann patří léta k hráčům, kterým to opravdu šlape, jak v jazzu, tak v rocku. Rytmický stroj kapely pohání bubeník Honza Dvořák, člen B-side bandu a Kapely Terezy Černochové. Cena 90/130 Kč.

  • út 22. 2. ve 20 hod. – Dziki Jazz (Polsko), eklektická kombinace postfúze a jazzu

    Maurycy Wojciňski – trubka, Kamil Pater – kytara, Piotr Urowski – kontrabas a Rafal Gorzycki – bicí.

    Moderní jazz hraný s velkou expresivitou a hráčskou vyzrálostí. Skladby souboru, který vede v Česku již dobře známý bubeník Rafal Gorzycki, obsahují občasné improvizované plochy, ve kterých se může expresivita instrumentálně vyzrálého seskupení zcela uvolnit. Trumpetista Maurycy Wojciňski skvěle zvládá přechod z čistého jazzového projevu v improvizované zvukové gejzíry a sound kvarteta, výrazně poznamenaný i elektrickou kytarou, je ve své podstatě hodně jazzrockový. Cena 100/140 Kč.

  • út 1. 3. ve 20 hod. – Behind the Door (CZ), jazzfunk

    Ondřej Klímek – saxofon, Ladislav Muroň – flétna, Adam Zbranek – klávesy, Radim Přidal – kytara, Lukáš Čunta – baskytara, Matěj Drabina – bicí.

    Jazzfunkové sexteto Behind the Door vzniklo v roce 2004 ve Frýdku-Místku a od té doby vystupují pánové po klubech především v rámci Moravy a Slezska. Stylově je lze zařadit na pomezí jazzu, funky a latiny. Předností souboru jsou energické koncerty a vlastni, melodicky překvapivě silný repertoár. Právě “chytlavé melodie” jsou největší devizou tohoto mladého a nadějného souboru. V roce 2007 odehráli koncert pro Český rozhlas Ostrava, o rok později nahráli debutové CD s názvem “Dej si gispirín” a zároveň absolvovali zájezd do pobaltských republik a Finska. Cena 90/130 Kč.

  • út 8. 3. ve 20 hod. – Eggnoise (CZ), jazzpop & jazzvocal

    Ondřej Kopička – zpěv, piano, flétna, Ondřej Galuška – zpěv, kytara, pozoun, Michal Mravec – trumpeta, Vláďa Pavlíček – housle, klarinet, Honza Mizler – kytara, Honza Panschab – baskytara, Michael Nosek – bicí.

    Tak jako v sobě slovo eggnoise spojuje řád s chaosem, tak mísí kapela eggnoise hudební kompozici s rockovým drivem a živelností. Kapela počala svou pouť roku 1994 a má nyní na svém kontě tři alba. První, nesoucí název WHAT A WORLD, vyšlo v roce 2003 a může být vhodným úvodem do písničkářského umění souboru. Album si vysloužilo nominaci na cenu Akademie populární hudby v kategorii jazz/blues. Po čtyřech letech přišel soubor s albem ALBUMEN, které se od prvního lišilo – na desce producentsky spolupracovali Martin Gašpar a Peter Binder. Díky této spolupráci se hudebníkům podařilo rozšířit zvuk o elektronické zvuky a o modernější žánry. Třetí aktuální album se jmenuje YOLK (2010). Cena 120/150 Kč.

  • út 15. 3. ve 20 hod. – Fabio Delvo Quartet (Itálie/CZ), modern jazz groove

    Fabio Delvo (Itálie) – soprán a alt saxofon, Radim Hanousek – soprán a tenor saxofon, Marián Friedl – kontrabas, Martin Kleibl – bicí.

    Fabio Delvo je autorem skladeb vycházejících z moderního jazzového groove – přirozeně se nabízí srovnání se Stevem Colemanem. Souzvuk dvou saxofonů nad parádně pulsující rytmikou vytváří společný prostor pro humor i expresivitu, blues i swing. Fabio Delvo je výrazný italský alt a soprano saxofonista. Studoval u významných světových hráčů jako jsou Steve Lacy, David Liebmann, Joe Zawinul, Gary Burton, Johnny Griffin. V současnosti učí saxofon a improvizaci ve Varese, spolupracuje s Accademia di Belle Arti of BRERA. Je leadrem projektu DNA. Cena 100/140 Kč.

  • út 22. 3. ve 20 hod. – Martin Brunner Trio (CZ)

    Martin Brunner – piano, Martin Kapusník – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí.

    Martin Brunner Trio je kapela se skvělými referencemi v klasickém obsazení jazzového tria, věnuje se však výhradně interpretaci vlastních skladeb, ve kterých se snaží reagovat na vývoj v současném jazzu a moderní hudbě vůbec. Trio vzniklo v roce 2007 v Praze a zdobí je vlastní zajímavé skladby a zjevná radost ze hry. Na Bohemia Jazzfestu 2010 předal kytarista Rudy Linka Martinovi Brunnerovi Cenu za nejlepší jazzovou skladbu roku 2009 (Behind The Clouds). Cena 90/130 Kč.

  • út 5. 4. ve 20 hod. – Walter Phishbacher NY3 (USA/Chorvatsko/Německo)

    Walter Fischbacher – klávesy, Goran Vujič – baskytara, Ulf Sticker – bicí.

    Trio newyorského klavíristy Waltera Fischbachera, u nás známého z vystupování se souborem Celula New York Laca Decziho, je založeno na originálních kompozicích s důrazem na klavírní improvizace. Jejich hudba je plná úžasných “grooves” a nespoutané energie. Díky zkušenostem tohoto tria Newyorčanů z jiných hudebních projektů a prostředí se v jejich tvorbě odráží další multikulturní a žánrové vlivy. Cena 120/150 Kč.

    Jiří Švéda

  • Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.