Jak se naučit hrát na bicí – Škola bicí Brno

Jak se naučit hrát na bicí

 

Chcete se naučit hrát na bicí? Můžete samozřejmě začít doma a pokud máte hudební sluch a už umíte hrát na jiný hudební nástroj, nejspíš to zvládnete i doma pomocí pár How to videí. Výukových videí jak se naučit hrát na bicí je na youtube opravdu hodně a pokud umíte anglicky, můžete se učit sami. Bez čeho se ale s jistotou neobejdete jsou bicí nástroje na trénování.

 

Bicí jsou velmi oblíbený nástroj i pro menší děti, podle některých studií se děti díky hraní na hudební nástroj dokáží lépe koncentrovat a v případě bicích navíc mohou účinně uvolnit přebytečnou energii.

 

Jak se naučit hrát na bicí

 

1. Vytvořte si plán a rezervujte si na bicí čas

Alokujte si časové okno na, kdy se budete pravidelně výuce věnovat. Pokud si předem nestanovíte, kdy a jak často budete trénovat, pravděpodobně to postupně vzdáte, nebo si na bubnování nikdy nenajdete dost času.

2. Vytvořte si vhodné prostředí, kde budete trénovat

Všechny hudební nástroje bývají poměrně hlučné a pokud nechcete být brzy odpraveni vaším sousedem, nebo spolubydlícími, pak je důležité vybrat správný čas a místo pro trénink, tak abyste nerušili noční klid a zároveň měli čas se svému koníčku dostatečně věnovat.

 

3. Správný posez je základ

Jistě nechcete, aby vás po tréninku bolela záda a vytvořili jste si špatné návyky, proto se ze začátku soustřeďte na to, jak sedíte.

Bubeníci obvykle sedí rovně, uprostřed bicích nástrojů na zvýšené úrovni, takže když položí nohy na pedály, svírá s nimi úhel 90 stupňů. Správný posez eliminuje zbytečné namáhání vašeho těla a také vám to umožní docílit toho správného zvuku

 

4. Naučte se základní údery a rytmy hry na buben

Existuje několik základních rytmů, se kterými je vhodné začít, další složitější a rychlejší údery se pak k nim postupně přidávají. Podívejte se na některé výukové programy pro začátečníky, které vám pomohou osvojit si bubenické dovednosti. Je velmi důležité získat správné základy, abyste své dovednosti zdokonalili. Výborným prvním krokem je naučit se správně držet paličky. Práce s paličkami je totiž při bubnování velmi důležitá.

 

5. Dostatečně spěte!

Přestože to může znít divně, ať už se snažíte osvojit si jakoukoli činnost či znalost, spánek ve výukovém procesu hraje významnou roli. Naše znalosti a zkušenosti se nám během spánku přepisují z krátkodobé do dlouhodobé paměti. Pokud tedy nebudete dostatečně spát, půjde vám učení pomaleji. Odborníci na slánek doporučují spát 7-8 hodin denně pro dospělého člověka, pro děti je to pak 8-9 hodin.

 

6. Naučte se bubenické noty

Ano je to nuda, ale později se vám to rozhodně vyplatí. Pokud nebudete znát noty, pak se vám nové písně pouze podle poslechu budou učit mnohem složitěji a v případě, že byste chtěli v budoucnu hrát třeba v kapele, tak bude znalost not, naprostou nutností.

 

7. Zaplaťte si profesionální lekce výuky na bicí

Ano, tuhle radu jste asi čekali a je oprávněná. Profesionální učitel vám pomůže, jak nastavit správná očekávání, tak se vyvarovat špatným návykům. Pokud jste tedy přesvědčeni, že to zvládnete sami, zkuste absolvovat aspoň pár lekcí do začátku a ušetříte si spoustu času a trápení.

 

 

Škola bicí Brno

V Brně si můžete vybrat ze spousty různých škol které se specializují přímo na školu hry na bicí jako například Dada Drums s individuálním výukovým programem nebo Drum and fun studio kde si můžete zaplatit třeba jen jednu lekci na zkoušku už od cca 450 Kč. Můžete také zvolit komplexní hudební školu, kde vyučují i další nástroje, jako třeba kytaru, klávesy nebo hru na klarinet či třeba saxoson.

 

Hlavní je, nastavit si zvládnutelné cíle a vytrvat, to ostatní už s dostatečnou pílí přijde samo.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.